Lektorzy

Marcin Koniecznymkonieczny.nowy


Jestem absolwentem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2000 roku zajmuję się uczeniem języka angielskiego. W nauczaniu cenię sobie możliwość przekazywania cennej wiedzy, która przydaje się nie tylko w trakcie zagranicznych wojaży, lecz także w życiu codziennym. Największą satysfakcją dla mnie są postępy moich uczniów oraz świadomość, że wykorzystują oni zdobytą wiedzę.


Co lubię?

  • Bieganie, któremu poświęcam każdą wolną chwilę, zwłaszcza latem, ponieważ daje to odskocznię od codziennych spraw oraz motywuje do bycia systematycznym.
  • Koty - fascynuje mnie ich natura oraz sposób bycia, sam jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch kocurów.
  • Podróżowanie oraz poznawanie nowych miejsc i kultur - jak dotąd zwiedziłem w mniejszym lub większym stopniu 26 krajów w Europie i Azji, a z tyłu głowy zawsze rysuje się pomysł na kolejną podróż.
  • Kulturę brytyjską – specyficzny dystans do otaczającej rzeczywistości, abstrakcyjny humor rodem z Monty Python’a oraz zamiłowanie do piłki nożnej.

 

Magdalena Kurpiel


Absolwentka filologii i pedagogiki wczesnoszkolnej z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Zdała egzamin CPE (Proficiency in English) w 2023 roku. Nauczanie jest dla mnie zarówno przyjemnością, jak i wyzwaniem, inspirującym do poszukiwania efektywnych dróg budowania sprawności językowej. Pracę lektora cenię za możliwość kreatywnego podejścia do nauczania języka. Scenariusze zajęć dostosowuję do indywidualnych wymagań i predyspozycji ucznia w taki sposób, aby były one ciekawe, różnorodne oraz mogły w pełni zaangażować go do samodzielnej pracy.

Interesuję się szeroko zakrojoną tematyką fantasy i literaturą, a także turystyką rowerową.

 

Dorota Karolina Rybakd.rybak


Jestem doktorantką Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczanie jest dla mnie możliwością intrygującego spotkania z drugą osobą, dzięki któremu ja również mogę się wiele nauczyć, oraz szansą podzielenia się z innymi tym, co wiem i potrafię. Ucząc, zawsze staram się wykorzystywać potencjał i zainteresowania moich uczniów, dostosowując metody i materiały do ich potrzeb i możliwości. Bardzo lubię uczyć poprzez zabawę i konkretne działania, bo jestem przekonana, że nauka sama w sobie powinna być przyjemna.

Prywatnie interesuję się literaturą, popkulturą i tańcem współczesnym. Uprawiam jogę i nordic walking. Uwielbiam podróże i spędzanie czasu w otoczeniu dzikiej przyrody.