Lektorzy

Marcin Koniecznym.konieczny


Jestem absolwentem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2000 roku zajmuję się uczeniem języka angielskiego. W nauczaniu cenię sobie możliwość przekazywania cennej wiedzy, która przydaje się nie tylko w trakcie zagranicznych wojaży, lecz także w życiu codziennym. Największą satysfakcją dla mnie są postępy moich uczniów oraz świadomość, że wykorzystują oni zdobytą wiedzę.


Co lubię?

  • Bieganie, któremu poświęcam każdą wolną chwilę, zwłaszcza latem, ponieważ daje to odskocznię od codziennych spraw oraz motywuje do bycia systematycznym.
  • Koty – fascynuje mnie ich natura oraz sposób bycia, sam jestem szczęśliwym posiadaczem kocura z wielką osobowością.
  • Podróżowanie oraz poznawanie nowych miejsc i kultur - jak dotąd zwiedziłem w mniejszym lub większym stopniu 26 krajów w Europie i Azji, a z tyłu głowy zawsze rysuje się pomysł na kolejną podróż.
  • Kulturę brytyjską – specyficzny dystans do otaczającej rzeczywistości, abstrakcyjny humor rodem z Monty Python’a oraz zamiłowanie do piłki nożnej.

 

Aleksandra Patek

Jestem absolwentką filologii angielskiej (spec.nauczycielska) Uniwersytetu
Gdańskiego.

W uczeniu lubię budować przyjazną atmosferę oraz poznawać uczniów, aby w miły sposób przekazać pożyteczną wiedzę, dopasowaną do ich potrzeb. Wierzę, że ciekawe tematy są świetnym tłem do przekazania różnych, często pozornie trudnych zagadnień. Ciekawa jest dla mnie też różnorodność uczniów pod względem charakteru i stylu uczenia się.

W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, bawić się z moimi kotami i oglądać mecze siatkówki.

 

Magdalena Kurpiel


Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej z językiem angielskim i studentka ostatniego roku filologii na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczanie jest dla mnie zarówno przyjemnością, jak i wyzwaniem, inspirującym do poszukiwania efektywnych dróg budowania sprawności językowej. Pracę lektora cenię za możliwość kreatywnego podejścia do nauczania języka. Scenariusze zajęć dostosowuję do indywidualnych wymagań i predyspozycji ucznia w taki sposób, aby były one ciekawe, różnorodne oraz mogły w pełni zaangażować go do samodzielnej pracy.

Interesuję się szeroko zakrojoną tematyką fantasy i literaturą, a także turystyką rowerową.

 

Dorota Karolina Rybakd.rybak


Jestem doktorantką Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczanie jest dla mnie możliwością intrygującego spotkania z drugą osobą, dzięki któremu ja również mogę się wiele nauczyć, oraz szansą podzielenia się z innymi tym, co wiem i potrafię. Ucząc, zawsze staram się wykorzystywać potencjał i zainteresowania moich uczniów, dostosowując metody i materiały do ich potrzeb i możliwości. Bardzo lubię uczyć poprzez zabawę i konkretne działania, bo jestem przekonana, że nauka sama w sobie powinna być przyjemna.

Prywatnie interesuję się literaturą, popkulturą i tańcem współczesnym. Uprawiam jogę i nordic walking. Uwielbiam podróże i spędzanie czasu w otoczeniu dzikiej przyrody.